Янтра Габрово и Монтана играят при  в двубой от 26-ия

...

НА ЖИВО: Янтра Габрово 1:1 Монтана, домакините натискат

Янтра Габрово и Монтана играят при  в дуел от 26-ия кръг на Втора лига. Франк Ландри  откри в 15-ата, а в добавеното време на първата част Даниел Младенов изравни от дузпа. Срещата на стадион „ Христо Ботев “ в Габрово може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT  както и онлайн на платформата.

Домакините се намират на 6-ата позиция с 40 точки, а Монтана е четвърти с 46 пункта.

Монтана ще би трябвало да се оправя без един от най-хубавите си играчи Кевин Беманга, който се контузи на подготовка и ще се лекува в Пловдив. За първи път в групата отдавна попадна Богдан Костов, който е изцяло възобновен след интервенция.

В състава на Янтра ще отсъства Велислав Василев поради наказване. Домакините ще са и без старши треньора си Велислав Вуцов, който също изтърпява глоба след насъбрани жълти картони.

/  /

Срещата започва с опит за напън на гостите от Монтана, само че последователно домакините израниха играта и на собствен ред се настаниха в половината на своя противник. До съществени рискове обаче не се стигна. Наказаният ментор на домакините Велислав Вуцов пък не спираше да дава инструкции на своите футболисти от трибуните.

Монтана обаче поведе в резултата в 15-ата минута с първия действителен късмет за попадение. Футболистите на Николай Митов проведоха бърза контраофанзива, при която Стивън Кирилов да се измъкне по дясното крило на скорост, напредна и влезе в наказателното пол, след което от аутлинията върна за връхлитащия Франк Ландри, който засече тъкмо и осъществя за 0:1.

Три минути след попадението се наложи да бъде осъществена насилствена промяна в състава на Янтра, откакто Даниел Гаджев получи физически проблем. На негово място се появи Ивайло Михайлов. Лошите вести за габровци продължиха и в 26-ата минута се наложи още една промяна. Този път травма получи Цветелин Радев, който бе сменен от Константин Иванов.

В 28-ата минута Илия Русинов завоюва една центрирана топка отдясно на далечната греда, след което тя попадна в Стивън Кирилов, който излезе от наказателното поле, задържа добре и си освободи пространство за изстрел. Вратарят Християн Василев обаче плонжира в долния си десен ъгъл и мазета в корнер.

Янтра натисна в идващите минути и се приближи до вратата на Васил Симеонов. В 36-ата минута домакините изпуснаха страхотна опция да изравнят резултата, откакто Даниел Младенов беше изведен чудесно зад отбраната на Монатна и остана самичък против пазач ана гостите, само че в наказателното поле настъпи топката и падна, като по този метод опропасти превъзходния късмет.

Минута преди края на постоянното време на първата част Янтра получи право да извърши дузпа. Петър Вуцов комбинира с Валентин Цветанов по левия фланг, който центрира в наказателното поле, а там Костадин Илиев докосна топката с ръка и основният арбитър Георги Давидов уточни бялата точка. На повторенията обаче останаха съществени подозрения дали Илиев в действителност играе непозволено, само че системата ВАР не е налична във Втора лига и първичното решение остана макар претенциите на футболистите на гостите. С осъществяването се зае Даниел Младенов, който осъществя безапелационно в горния ляв ъгъл на вратата – 1:1.

На почивката бяха осъществени по една промяна и в двата тима. За домакините тя бе трета след насилствените две през първата част, като Димитър Стоянов влезе на мястото на Божидар Томовски. За гостите от Монтана пък Филип Ежике размени Илия Русинов.

Пет минути след почивката Айвън Ангелов получи на левия фланг, влезе във вътрешността и реши да стреля от отдалеченост и бе прецизен, само че право в ръцете на вратаря Симеонов.

Янтра беше по-активният отбор в първите минути през втората част, само че съществени рискове пред двете порти липсваха.

В 68-ата минута капитанът на домакините Петър Казаков центрира отляво в наказателното поле, където на далечната греда Костадин Илиев не се разбра с вратаря си Васил Симеонов и отигра с глава, като топката мина доста близо около лявата греда в корнер.

Три минути по-късно Янтра имаше прекрасен късмет за цялостен поврат. Айвън Ангелов се пребори със противник отдясно, след което топката беше центрирана ниско на първа греда, където Никола Борисов не съумя да почисти по най-хубавия метод. След това Емил Колев отигра с глава за Дани Младенов, който опита да засече с глава, само че над вратата на Симеонов.

В 76-ата минута домакините имаха нова опция за попадение. Тони Иванов центрира от корнер на далечната греда, където игра на Монтана почисти с глава. След това обаче Айвън Ангелов шутира от въздуха с десния крайник в дъгата пред наказателното поле, само че около дясната греда на Симеонов в навън.